Обмінний файл XML

Обмінний файл XML


Внесення відомостей про земельну ділянку в Державний земельний кадастр (ДЗК) здійснюється, через подачу кадастровому реєстратору обмінного файлу (електронного документу) у форматі XML. Обмінний файл створюється сертифікованим інженером-землевпорядником та обов’язково завіряється електронним цифровим підписом останнього.

Зміст, структура та технічні характеристики обмінного файлу повинні відповідати вимогам  Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою № 1051 від 17.10.2012 р.  Кабінету міністрів України.

Деякі випадки, в яких необхідна розробка обмінного файлу XML:...

...читати далі
 • первинна реєстрація земельної ділянки в ДЗК (первинне відведення, поділ, об’єднання, присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці);
 • внесення даних про земельну ділянку, якій раніше вже було присвоєно кадастровий номер, але яка відсутня в публічній кадастровій карті;
 • виправлення помилок в даних про земельну ділянку (площа, цільове призначення, дані про власника/користувача, місцезнаходження/адреса земельної ділянки);
 • деякі випадки усунення накладки з іншими земельними ділянками, зміна конфігурації та/або фактичного розташування ділянки на місцевості.

З метою вирішення своєї задачі, Ви самостійно можете подати розроблений інженером-землевпорядником обмінний файл кадастровому реєстратору через центр надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки.

Треба зауважити, що не завжди помилки в даних чи накладки земельних ділянок можуть бути усунені через обмінний файл (електронний документ) XML. В складних випадках необхідно буде замовити роботи по розробці технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Така технічна документація вже буде містити в своєму складі обмінний файл.

Більш детально про це можна дізнатись в нашій статті технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

 

Для того що б замовити витяг електронний документ XML у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.

Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки

Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки


Нормативно-грошова оцінка - це одна з кількох видів оцінок, передбачених Законом України "Про оцінку земель", основою розрахунку якої є рентний дохід від використання земельної ділянки протягом певного періоду часу. Законодавчо поняття нормативно-грошової оцінки визначено також в ст.1 Закону України "Про оцінку земель".

В основі нормативно-грошової оцінки земельної ділянки – рентний дохід.  Для спрощеного розуміння, рентний дохід - це по суті ті гроші, які можна виручити від найбільш ефективного використання земельної ділянки за цільовим призначенням.

...читати далі

Для земельної ділянки сільгосппризначення за межами населеного пункту цей дохід буде визначатись в результаті продажу зерна, вирощеного на земельній ділянці за певний проміжок часу. При цьому, якщо ділянка належить приватній особі, також враховується якість ґрунту, який покриває таку земельну ділянку.

В межах населеного пункту нормативно-грошова оцінка земельної ділянки розраховується на 1 кв. м. Розрахунок залежить від багатьох факторів серед яких:

 • функціональне використання земельної ділянки;
 • місцезнаходження земельної ділянки;
 • якість ґрунту;
 • екологічна ситуація;
 • інші фактори.

Кожного року нормативно-грошова оцінка підлягає обов'язковій індексації з урахуванням показників інфляції минулого року. Відповідальним за індексацію нормативно-грошової оцінки є Держземагентство (Держгеокадастр) України та його місцеві підрозділи, які мають проіндексувати нормативно-грошову оцінку для надання заінтересованим особам (податкова, громадяни, організації) до 15-го січня кожного року. 


Для чого необхідна нормативно-грошова оцінка?

Нормативно-грошова оцінка зазвичай необхідна в наступних випадках:

 • для розрахунку земельного податку;
 • для розрахунку розміру орендної плати при оренді земельної ділянки;
 • для розрахунку втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва;
 • для розрахунку оплати державного мита під час оформлення договорів купівлі-продажу, міни, дарування земельної ділянки;
 • при спадкуванні земельної ділянки.

У вказаних вище випадках необхідно отримати витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. Крім того, під час нотаріального оформлення договору, нотаріус також вимагає витяг зземельного  кадастру (ДЗК).


Порядок отримання витягу про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки

З жовтня 2015 р. запроваджено можливість щодо замовлення витягу про нормативно-грошову оцінку в режимі онлайн. Щоб замовити витяг про НГО онлайн, перейдіть на сайт Публічної кадастрової карти та знайдіть свою ділянку за 19-тизначним кадастровим номером.

Якщо з якихось причин ви не маєте можливості замовити витяг про НГО через Інтернет, нижче приведено порядок отримання витягу в традиційний спосіб, подавши пакет документів до центру надання адміністративних послуг вашого району.

Для отримання довідки (витягу) про нормативно-грошову оцінку необхідно звернутись в місцевий центр надання адміністративних послуг (дозвільний центр). Якщо в вашій місцевості такий не створено, то звернутись треба безпосередньо до місцевого управління Держземагентства (Держгеокадастру) та надати наступний перелік документів:

Для фізичної особи:

 • заява про видачу довідки (витягу) про нормативно-грошову оцінку для фізичної особи;
 • копія держакту про право власності на земельну ділянку;
 • копія паспорту;
 • копія ідентифікаційного номеру;
 • копія проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (за наявності);
 • копія технічної документації на земельну ділянку (за наявності).

Для юридичної особи:

 • заява про видачу довідки (витягу) про нормативно-грошову оцінку для юридичної особи;
 • копія довідки з ЄДРПОУ;
 • копія держакту чи договору оренди земельної ділянки;
 • копії документів про право власності на будівлі, розміщені на земельній ділянці (свідоцтво, довідка з БТІ, витяг з реєстру речових прав, тощо);
 • копія дозволу на проведення робіт по будівництву (якщо такі проводяться);
 • інформація щодо поточних орендарів будівель (приміщень), яка зазначається в заяві;
 • копія статуту;
 • довіреність на представника.

Нормативно-правові акти

Ми маємо можливість допомогти Вам в ході отримання витягу з нормативно-грошової оцінки земельною ділянки. Наші спеціалісти підготують необхідний пакет документів та отримають витяг про нормативно-грошову оцінку на Ваше ім'я.

 

Для того що б замовити витяг про нормативно-грошову оцінку у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.

Технічна документація по поділу чи об'єднанню 

Поділ земельної ділянки


Документи та дії, необхідні для поділу земельної ділянки


Треба розуміти, що якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ ділянки між співвласниками...

...читати далі

Також треба розуміти, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу). Про зміну цільового призначення земельної ділянки читайте більш детально в нашій статті Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки.

Якщо ділянка ділиться особливим чином, не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.


Реєстрація технічної документації на поділ земельної ділянки в ДЗК та витяг з кадастру 


Розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки подається на розгляд місцевого управління Держгеокадастру (за місцезнаходженням земельної ділянки), яке реєструє новоутворені в результаті поділу земельні ділянки в Державному земельному кадастрі України. Після реєстрації нових ділянок в ДЗК, державний кадастровий реєстратор видає витяги з кадастру (ДЗК) на підтвердження проведених змін.

Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер, який буде зазначено у відповідному витягу з кадастру.


Реєстрація права власності на земельні ділянки, утворені в результаті поділу


Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса з метою реєстрації права власності окремо на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку. Для більш детального розуміння порядку реєстрації речового права на земельну ділянку читайте нашу статтю Порядок реєстрації права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.


Пару слів щодо об’єднання земельних ділянок


Порядок об’єднання земельних ділянок істотно не відрізняється від порядку поділу земельної ділянки, здійснюється на тих же підставах, але на практиці зустрічається значно рідше. Саме тому ми не приділили уваги такому виду землевпорядних робіт в цій статті.

Пропозиції щодо проекту землеустрою від нашої компанії

Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки технічної документації по поділу чи об'єднанню земельної ділянки. Ми маємо технічну можливість виконувати повний комплекс робіт .

 Для виконання кадастрової зйомки нами використовується якісне і високоточне обладнання від визнаних лідерів галузі - компаній 

   ,      та   

 

Для того що б замовити документацію землеустрою у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.

Витяг з Державного земельного кадастру

Витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК)


Витяг з державного земельного кадастру (ДЗК) – це документ, що підтверджує внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру. Витяг з кадастру – це також одна з форм надання державним кадастровим реєстратором відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

На практиці громадяни та організації найчастіше отримують витяг з кадастру у двох випадках:

 • при реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, в т.ч. під час присвоєння кадастрового номеру;
 • при вчиненні будь-яких операцій із земельною ділянкою (купівля-продаж, дарування, обмін, оренда, спадкування, тощо)...
...читати далі

1. Витяг з ДЗК при реєстрації ділянки

Перший випадок часто актуальний для власників земельних ділянок, які мають на руках державний акт про право власності на земельну ділянку та, при цьому, не внесені до Національної кадастрової системи (НКС). Отже, власник земельної ділянки, маючи на руках державний акт, подає державному кадастровому реєстратору за місцезнаходженням земельної ділянки пакет документів з метою внесення до кадастру інформації про земельну ділянку. На підтвердження внесеної інформації, реєстратор видає замовнику витяг про реєстрацію земельної ділянки в кадастрі.

Винятком, при цьому, є ситуація з державним актом червоного кольору, що видавався до 2004 р. та який не містить кадастровий номер. Для того, щоб внести земельну ділянку до кадастру за таким державним актом, потрібно додатково розробити технічну документацію про встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та організувати присвоєння кадастрового номеру, яке здійснюється державним кадастровим реєстратором. Тобто до процедури додається ще декілька кроків.

Як у видадку відсутності ділянки в НКС, так і у випадку старого державного акту, після отримання витягу з земельного кадастру про реєстрацію земельної ділянки, необхідно додатково звернутись до місцевої реєстраційної служби з метою реєстрації права (власності, оренди) на земельну ділянку. Тільки після всіх вказаних вище дій земельну ділянку можливо буде продати, обміняти, подарувати тощо.

Враховуючи тенденцію щодо законодавчого ускладнення процедури оформлення земельних ділянок в Україні, радимо Вам не відкладати питання реєстрації ділянки в кадастрі.


2. Витяг з ДЗК для нотаріуса

Другий випадок, коли витяг з земельного кадастру потрібен для проведення будь-яких операцій із земельною ділянкою (купівля-продаж, дарування, обмін тощо). Як правило, про необхідність отримання такого витягу ми дізнаємося він нотаріуса, коли маємо намір укласти та посвідчити нотаріально будь-яку угоду щодо земельної ділянки. Такий витяг з кадастру, крім відомостей про реєстрацію земельної ділянки, містить також дані нормативно-грошової оцінки та дані щодо обмежень у використанні земельної ділянки. Раніше, такі відомості нотаріусу необхідно було надати в формі окремих довідок. Зараз вся інформація про земельну ділянку міститься в одному документі: витягу з кадастру.

Головне те, що отримати витяг з кадастру в другому випадку можна тільки тоді, коли проведена реєстрація права на земельну ділянку в реєстраційній службі (Укрдержреєстр), про яку ми згадували вище за текстом.

Нормативно порядок видачі витягу з кадастру регулюється положеннями Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою № 1051 від 17.10.2012 р. Кабінету міністрів України.

Витяг з кадастру – остаточний документ, який Ви отримуєте від місцевого Управління Держгеокадастру.


Порядок отримання витягу з кадастру самостійно

З середини 2015 р. в Україні запроваджено нову можливість щодо замовлення витягу з кадастру онлайн з оплатою послуги банківською карткою. Щоб замовити витяг з ДЗК онлайн, перейдіть на сайт Публічної кадастрової карти та знайдіть свою ділянку за 19-тизначним кадастровим номером.

Крім того, Держгеокадастр для зручності виклав на свому сайті відеоінструкцію, яка допоможе замовити витяг з дзк онлайн.

Якщо з якихось причин ви не маєте можливості замовити витяг через Інтернет, нижче приведено порядок отримання витягу в традиційний спосіб, подавши пакет документів до центру надання адміністративних послуг вашого району.

Отримати витяг самостійно можна звернувшись до управління  Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. При цьому, вказаному органу необхідно надати певний перелік документів для отримання витягу з кадастру (ДЗК), а саме:

 • заява встановленої форми (складається на місці в місцевому управлінні Держгеокадастру);
 • державний акт про право власності на земельну ділянку (оригінал та копія);
 • паспорт власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
 • ідентифікаційний код власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
 • XML-файл. Електронний документ з даними про земельну ділянку, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (розробляється землевпорядною організацією та подається на оптичному диску, у випадку відсутності інформації про земельну ділянку в Публічній кадастровій карті);
 • запит нотаріуса (у випадку оформлення права на спадщину);
 • технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), зокрема, у випадку виявлення накладки з іншою земельною ділянкою;
 • квитанцію про оплату послуг за надання витягу з кадастру;
 • документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви представником). Оригінал, або нотаріально завірена копія довіреності.

Відповідно до порядку ведення ДЗК, витяг з кадастру видається у день звернення заявником, проте на практиці це положення працює не завжди.

За загальним правилом, строк дії витягу з кадастру - 3 місяці. Виключення встановлено для витягів, які видаються спадкоємцям та при реєстрації земельної ділянки в кадастрі - вони є безстроковими. Проте, речове право (право власності) на земельну ділянку має бути зареєстроване протягом одного року, з дня отримання витягу з кадастру про реєстрацію земельної ділянки в кадастрі.

Ми маємо можливість допомогти Вам в ході отримання витягу з Державного земельного кадастру про  земельну ділянку. Наші спеціалісти підготують необхідний пакет документів та отримають витяг про земельну ділянку на Ваше ім'я.

 

Для того що б замовити витяг з земельного кадастру у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.

 Технічна документація по встановлення меж

Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки


Технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - це один з видів землевпорядної документації про яку згадується, зокрема в Земельному кодексі України, Законах України «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр» та інших нормативно-правових актах. Розроблена технічна документація щодо встановлення меж також є одним з документів, який дає можливість отримати витяг із Державного земельного кадастру (витяг з ДЗК). Про порядок та умови отримання витягу з кадастру читайте більш детально на сторінці Порядок отримання витягу з кадастру...

...читати далі

Основною метою виготовлення технічної документації по встановленню меж, як видно з її назви, є визначення на місцевості меж (іншими словами кордонів) земельної ділянки. Точне визначення меж важливе, серед іншого, для правильного встановлення огорожі земельної ділянки.

На підставі даних кадастрової зйомки, інженер-землевпорядник, під час розробки такої технічної документації, складає кадастровий план земельної ділянки з відповідними координатами поворотних точок, визначенням складу угідь, власників суміжних земельних ділянок, відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки, тощо. До складу технічної документації також входить обмінний файл XML.

Крім безпосередньо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, технічна документація також обов'язково складається у наступних випадках:

 • внесення до державного земельного кадастру даних про ділянки, право власності щодо яких виникло до 2004 р. (є Державний акт), але які не мають кадастрових номерів. Саме для присвоєння кадастрового номеру і потрібно розробляти технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі;
 • у випадку наявності присвоєного раніше кадастрового номеру, але за відсутності даних щодо земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;
 • присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці щодо якої не зареєстровано право власності, але на якій є будівлі та інші об'єкти нерухомості, право власності на які зареєстровано у встановленому порядку. В цьому випадку також необхідно мати дозвіл місцевої ради на розробку технічної документації;
 • для виправлення недоліків (технічних помилок) щодо невірно визначених меж та інших технічних даних щодо земельної ділянки.

Вказані вище випадки необхідності складання технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки сформувалися здебільшого після набрання чинності з 2013 р. Законом України «Про державний земельний кадастр» та покликані вирішувати питання наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки. Також, як вже зазначалося, розробка технічної документації необхідна для отримання витягу із Державного земельного кадастру (витяг з ДЗК).

Перевірити наявність своєї земельної ділянки в Національній кадастровій системі можливо на сторінці Публічна кадастрова карта України.

Пропозиції щодо проекту землеустрою від нашої компанії

Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки технічної документації щодо встановлення меж земельноїділянки. Ми маємо технічну можливість виконувати повний комплекс робіт .

 Для виконання кадастрової зйомки ми використовуємо якісне і високоточне обладнання від визнаних лідерів галузі - компаній 

JAVAD   ,   Nikon   та   Leica

 

Для того що б замовити документацію землеустрою у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.