Проект відведення земельної ділянки у власність чи оренду

Проект відведення земельної ділянки у власність чи оренду

Згідно положень ст.50 ЗУ «Про землеустрій» проект відведення земельної ділянки обов’язково складається у випадку формування нових земельних ділянок у власність чи оренду...

...читати далі

Проект відведення земельної ділянки є  важливою стадією при оформленні права власності на земелю.

Нижче ми приведемо покроковий порядок відведення земельної ділянки у власність чи оренду. 


1 крок. Отримати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність чи оренду... 


Щоб отримати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність чи оренду необхідно звернутись з заявою (клопотанням) до однієї з організацій самоврядування:

 • Місцевої (сільської, міської) ради: для земельних діляок в межах населеного пункту;
 • Районної державної адміністрації: для земельних ділянок за межами населеного пункту;
 • Обласного управління Держгеокадастру: для земельних ділянок за межами населеного пункту (земелі сільськогосподарського призначення).

Організація до якої ви звертаетесь із клопотанням про надання дозволу повинна розглянути вашу заяву і прийняти рішення про надання вам дозволу на виготовлення проекта відведення земельної ділянки. При цьому, до заяви необхідно також додати:

 • копію паспорту;
 • копію ідентифікаційного номера.

2 крок. Виготовлення проекту землеустрою у власність чи оренду та послідуюче його погодження


Після того як отримаєте рішення (наказ, розпорядження) про дозвіл на виготовлення проекту, Вам потрібно буде звернутись до однієї із землевпорядних організацій, в складі якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, з метою виготовлення проекту та його погодження. Розроблений проект землеустрою підлягає погодженню в таких організаціях:

 • місцеве управління Держгеокадастру;
 • місцевий відділ архітектури та містобудування (у разі призначення "Для будівництва";
 • інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології та інших), але в окремих індивідуальних випадках.

3 крок. Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК)


Починаючи з 2013 р. більше не видаються Державні акти на земельні ділянки. Від набрання чинності Законом України «Про державний земельний кадастр» реєстрація права власності на земельні ділянки проходить в декілька етапів:

 • реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК);
 • реєстрацію про право власності на земельну ділянку у реєстраційній службі Укрдержреєстру;

Щоб зареєструвати земельну ділянку в державному земельному кадастрі (ДЗК), власник або його уповноважений представник подає до місцевого державного кадастрового реєстратора такі документи:

 • заяву встановленого зразка;
 • погоджений та затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
 • електронний обмінний файл (XML);

Після реєстрації земельної ділянки в ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоїть земельній ділянці кадастровий номер. Після присвоєння кадастрового номера потрібно отримати витяг із державного земельного кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою при проходженні реєстрації про право власності на земельну ділянку.


4 крок. Послідуюче затвердження проекту землеустрою


Після того як отримаєте витяг з ДЗК, потрібно звернутись до тієї ж місцевої чи районної ради (райдержадміністрації, обласного управління Держгеокадастру), яка надала дозвіл на розробку проекту землеустрою та отримати від неї рішення про затвердження проекту. Рада повинна на протязі 14 днів після подання їм проекту землеустрою та витягу з ДЗК, прийняти рішення про його затвердження.


5 крок. Реєстрація права власності на земельну ділянку в реєстраційній службі Укрдержреєстру


Для отримання свідоцтва (витягу) про право власності на земельну ділянку Вам необхідно звернутись в реєстраційну службу за місцезнаходженням земельної ділянки та подати наступний пакет документів:

 • оригінал рішення місцевої ради про затвердження проекту землеустрою;
 • оригінал витягу з ДЗК про реєстрацію земельної ділянки;
 • копія паспорту;
 • копія ідентифікаційного номеру;
 • квитанції про оплату послуг реєстрації.

В результаті реєстрації державним реєстратором права власності на земельну ділянку видається свідоцтво та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Більш детально про реєстрацію земельної ділянки в органах Мінюсту читайте в статті Реєстрація права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

Пропозиції щодо проекту землеустрою від нашої компанії

Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність чи оренду. Ми маємо технічну можливість виконувати повний комплекс робіт .

Починаючи з розробки проекту землеустрою, закінчуючи його погодженням. Для виконання кадастрової зйомки ми використовуємо якісне і високоточне обладнання від визнаних лідерів галузі - компаній 

JAVAD   ,   Nikon   та   Leica

 

Для того що б замовити проект землеустрою у нас, зателефонуйте за номером  047 443 0548.