Друк
Категорія: Землевпорядні роботи

Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки

Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки


Нормативно-грошова оцінка - це одна з кількох видів оцінок, передбачених Законом України "Про оцінку земель", основою розрахунку якої є рентний дохід від використання земельної ділянки протягом певного періоду часу. Законодавчо поняття нормативно-грошової оцінки визначено також в ст.1 Закону України "Про оцінку земель".

В основі нормативно-грошової оцінки земельної ділянки – рентний дохід.  Для спрощеного розуміння, рентний дохід - це по суті ті гроші, які можна виручити від найбільш ефективного використання земельної ділянки за цільовим призначенням.

...читати далі

Для земельної ділянки сільгосппризначення за межами населеного пункту цей дохід буде визначатись в результаті продажу зерна, вирощеного на земельній ділянці за певний проміжок часу. При цьому, якщо ділянка належить приватній особі, також враховується якість ґрунту, який покриває таку земельну ділянку.

В межах населеного пункту нормативно-грошова оцінка земельної ділянки розраховується на 1 кв. м. Розрахунок залежить від багатьох факторів серед яких:

Кожного року нормативно-грошова оцінка підлягає обов'язковій індексації з урахуванням показників інфляції минулого року. Відповідальним за індексацію нормативно-грошової оцінки є Держземагентство (Держгеокадастр) України та його місцеві підрозділи, які мають проіндексувати нормативно-грошову оцінку для надання заінтересованим особам (податкова, громадяни, організації) до 15-го січня кожного року. 


Для чого необхідна нормативно-грошова оцінка?

Нормативно-грошова оцінка зазвичай необхідна в наступних випадках:

У вказаних вище випадках необхідно отримати витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. Крім того, під час нотаріального оформлення договору, нотаріус також вимагає витяг зземельного  кадастру (ДЗК).


Порядок отримання витягу про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки

З жовтня 2015 р. запроваджено можливість щодо замовлення витягу про нормативно-грошову оцінку в режимі онлайн. Щоб замовити витяг про НГО онлайн, перейдіть на сайт Публічної кадастрової карти та знайдіть свою ділянку за 19-тизначним кадастровим номером.

Якщо з якихось причин ви не маєте можливості замовити витяг про НГО через Інтернет, нижче приведено порядок отримання витягу в традиційний спосіб, подавши пакет документів до центру надання адміністративних послуг вашого району.

Для отримання довідки (витягу) про нормативно-грошову оцінку необхідно звернутись в місцевий центр надання адміністративних послуг (дозвільний центр). Якщо в вашій місцевості такий не створено, то звернутись треба безпосередньо до місцевого управління Держземагентства (Держгеокадастру) та надати наступний перелік документів:

Для фізичної особи:

Для юридичної особи:


Нормативно-правові акти

Ми маємо можливість допомогти Вам в ході отримання витягу з нормативно-грошової оцінки земельною ділянки. Наші спеціалісти підготують необхідний пакет документів та отримають витяг про нормативно-грошову оцінку на Ваше ім'я.

 

Для того що б замовити витяг про нормативно-грошову оцінку у нас, зателефонуйте за номером 047 443 0548.